WW 08229 2021 02 25 Pogrzeb 4k

Lapczyk – zakład pogrzebowy z tradycjami

Mówi się, że śmierć należy do spraw ostatecznych i że wobec niej każdy jest równy. Każdy też może być pewien, że prędzej czy później będzie musiał się zmierzyć ze śmiercią czy to Bliskiej Osoby, czy też swoją własną.

Jednak chyba także każdy myśli o śmierci odsuwa od siebie jak tylko można najdalej. Przychodzi jednak moment, w którym trzeba się zmierzyć nie tylko z myślą o śmierci, ale i z jej rzeczywistością.

Jeśli dotyka najbliższą rodzinę – tych, za których jesteśmy odpowiedzialni, to po pierwszym szoku, wśród trudnych emocji czeka wiele trudnych decyzji związanych z organizacją pogrzebu. Wtedy trzeba pomyśleć o tym, gdzie Bliska Osoba będzie pochowana, jaki charakter będzie miał pogrzeb, jaką wybrać trumnę albo urnę, jakie kwiaty należy zamówić… Nagle okazuje się, że trzeba pomyśleć o tak wielu sprawach i o tak wiele się zatroszczyć, gdy tymczasem chciałoby się usiąść w ciszy i zwyczajnie zapłakać z tęsknoty za tą osobą, której nagle zabrakło…

Pewnym rozwiązaniem w takiej trudnej sytuacji może być powierzenie troski o organizację uroczystości pogrzebowych profesjonalnemu zakładowi pogrzebowemu. Profesjonalny – czyli jaki? Wśród kryteriów tego profesjonalizmu można wymienić lata doświadczeń, posiadaną wiedzę i umiejętności, odpowiednią infrastrukturę, pracowników odznaczających się określonymi cechami zawodowymi, ale i ludzkimi… Do tej listy każdy może dopisać następne punkty.

 

zaklad pogrzebowy z tradycjami 2

 

Taką właśnie firmą jest Zakład Pogrzebowy Lapczyk, którego siedziba znajduje się w Skoczowie. Od początku istnienia – czyli od 1988 roku – jego założyciel Pan Jerzy Lapczyk – dążył do tego, aby świadczyć mieszkańcom całego Śląska Cieszyńskiego takie usługi pogrzebowe, jakich oczekują.

Skoczów i okolice to regiony, w których można zauważyć wielkie bogactwo kulturowe i wyznaniowe. Zakład Pogrzebowy Lapczyk zawsze z wielkim szacunkiem kultywuje najlepsze tradycje funeralne, związane zarówno z wyznaniem rzymskokatolickim, jak i luterańskim, które to wyznania są dominujące na tym terenie. Dodatkowo zaś ma w swojej ofercie usługi, które go wyróżniają: posiada własną kaplicę i chłodnię wraz z nowoczesnym zapleczem, a także daje możliwość skorzystania z usługi balsamacji, którą wykonuje obecna właścicielka zakładu pogrzebowego – Pani Magdalena Lapczyk.

Zakład Pogrzebowy ze Skoczowa to – co bardzo ważne – firma rodzinna, dlatego osoby, dla których ważna jest pewność najwyższej jakości usług pogrzebowych mogą z całym spokojem oddać organizację ceremonii żałobnej Bliskiej Osoby w ręce tej właśnie firmy. Zyskają gwarancję godnej uroczystości oraz cenny czas, który można poświęcić na pełną wdzięczności zadumę…