ubranie dla zmarlego

Ubranie dla zmarłego

Śmierć najbliższego członka rodziny jest ogromną tragedią, która silnie związana jest z przeżywaniem smutku i żalu. Niestety na rodzinie spoczywa wiele spraw organizacyjnych – m.in. decyzja, w czym pochować bliskiego.

Ceremonia pogrzebowa jest uroczystością w której wymagane jest, aby zmarły pochowany został w stroju eleganckim. Dla mężczyzn najczęściej wybierany jest garnitur, a dla kobiet garsonka. W większości przypadków przed śmiercią zmarły sam wybiera zestaw ubrań, w których chce zostać pochowany. W innych to na rodzinie spoczywa odpowiedzialność za wybranie odpowiedniego stroju.

ODPOWIEDNIE UBRANIE DLA ZMARŁEGO

Warto pamiętać o tym, aby strój nie odstawał od osobowości zmarłego. Jeśli za życia nasz najbliższy był wojskowym, dobrym wyborem jest mundur, który stanowił integralną część życia zmarłego. W przypadku osób młodych rodzina może zdecydować się na mniej formalny strój, który odzwierciedla styl zmarłego za życia. W pozostałych sytuacjach rodzina decyduje się na kolory stonowane, takie jak czerń lub granat. To najbardziej odpowiednie kolory, które oddają powagę sytuacji, symbolizują również szacunek i żałobę.

Istotną kwestią jest dopasowanie ubrania pogrzebowego do zmarłego. Jeśli śmierć nastąpiła po długiej chorobie, waga najbliższego mogła ulec zmianie. W tym wypadku warto zdecydować się na zakup nowej odzieży pogrzebowej, która będzie dopasowana do zmarłego.

POMOC OFEROWANA PRZEZ ZAKŁADY POGRZEBOWE

Kwestie organizacyjne związane z pogrzebem najbliższego mogą być czasochłonne i stresujące. Warto w tym miejscu pamiętać o tym, że najlepsze zakłady pogrzebowe – takie jak zakład pogrzebowy ze Skoczowa, Brennej i Ustronia – oferują gotowe zestawy odzieży dla zmarłego na miejscu w biurze. Jest to pomoc, z której warto skorzystać zwłaszcza w momencie, kiedy rodzina nie może pozwolić sobie na samodzielne zakupy i dobór odpowiednich dodatków. Wykwalifikowany personel zajmie się odpowiednim doborem stroju, butów i akcesoriów tak, aby zmarły został pochowany godnie i z szacunkiem.