oprawa muzyczna pogrzebu

Muzyka pogrzebowa

Muzyka na pogrzebie nadaje ceremonii odpowiedniej godności i podniosłej atmosfery. Pracownicy zakładu pogrzebowego Lapczyk oferują muzykę na żywo lub odtworzoną ze sprzętu nagłaśniającego. Ponadto rodzina może zdecydować się wybór ulubionego utworu Zmarłego, aby pogrzeb nabrał jeszcze bardziej osobliwego charakteru.

Muzyka na żywo

Muzyka grana na trąbce lub skrzypcach jest bardzo wzruszająca, a melodia rozbrzmiewająca na ceremonii pogrzebowej podkreśla smutek i żal po odejściu bliskiej osoby. Muzyka instrumentalna idealnie sprawdza się w przypadku utworów religijnych, ale na życzenie rodziny Zmarłego, może zostać zagrany również utwór świecki. W przypadku muzyki instrumentalnej trzeba mieć świadomość, że jest to droższa usługa. Dlatego dobrą alternatywą może być muzyka odtworzona ze sprzętu nagłaśniającego.

Muzyka na pogrzebie

Utwory odtworzone ze sprzętu nagłaśniającego mają również tę przewagę, że rodzina nie musi ograniczać się do wybranego repertuaru. Dlatego jeśli bliski był wielbicielem muzyki konkretnego artysty, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w dniu jego ostatniej drogi, została odtworzona ulubiona piosenka.

Wybór muzyki pogrzebowej jest kwestia indywidualną. To rodzina bowiem najlepiej znała swojego bliskiego i wie, jakie utwory będą odpowiednie w dniu jego pogrzebu. Moment, w którym muzyka rozbrzmiewa nad grobem Zmarłego, to czas zadumy i refleksji. W tej chwili każdy uczestnik pogrzebu może wspomnieć lub pomodlić się za Zmarłego.

Najpopularniejsze utwory pogrzebowe:

  • Ave Maria
  • Anielski Orszak
  • C.Niemen – Wiem, że nie wrócisz
  • Violetta Villas – Do ciebie mamo
  • J.Bock – Sunrise, Sunset

W celu zapoznania się z oprawą muzyczna domu pogrzebowego Lapczyk, zachęcamy do kontaktu telefonicznego z biurem zakładu.