bg img

Zakład pogrzebowy Ustroń

lapczyk firma

Zakład Pogrzebowy w Ustroniu – w służbie wszystkim

Mieszkańcy Ustronia, którzy stają przed koniecznością organizacji uroczystości pogrzebowych Bliskiej Osoby, chętnie korzystają z pomocy znanego i cenionego Zakładu Pogrzebowego Lapczyk. Choć jego siedziba znajduje się w Skoczowie, ale dla mieszkańców Ustronia zawsze czynne jest biuro mobilne. Jako, że oba miasta znajdują się w odległości zaledwie ok. 12 km od siebie – dlatego w ramach działania mobilnego biura wykwalifikowani pracownicy Zakładu Pogrzebowego Lapczyk w ciągu kilkunastu minut są w stanie dotrzeć do każdego zakątka Ustronia i okolic.

Usługi pogrzebowe, jakie proponuje firma Lapczyk w Ustroniu, to przede wszystkim kompleksowe przygotowanie i przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej. Możliwe też jest zlecenie usług mniej standardowych, jak chociażby balsamacja.

Niezależnie jednak od skomplikowania usług pogrzebowych – każda z nich realizowana jest z najwyższą starannością.

Usługi pogrzebowe Ustroń

Bogata historia Ustronia, który został założony w XIV wieku, a prawa miejskie uzyskał w 1956 roku, to świadectwo, jak otwarty i gościnny był i jest to region. Zamieszkiwała go ludność nie tylko polskojęzyczna, ale także posługująca się językiem niemieckim oraz czeskim.

Różnorodność językowa znajdowała swoje odbicie także w różnorodności wyznaniowej. Na terenie Ustronia obecnie znajduje się m.in. sześć parafii rzymskokatolickich, parafia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego czy kilka zborów kościołów protestanckich. Przedstawiciele tych wyznań nie tylko żyją ze sobą w wielkiej harmonii i przyjaźni, ale nawet zawierają związki małżeńskie.

Pod tym względem nie tylko Ustroń, ale i cały region Śląska Cieszyńskiego może być wzorem dla innych regionów Polski, w których różnokulturowość oraz wielowyznaniowość rodzi nieraz nieporozumienia albo nawet sąsiedzkie niesnaski.

Ustroń to jedno z najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce. Jest to miejscowość wypoczynkowa i wczasowa, położona nad Wisłą. Ceniona jest ona za swoje walory turystyczne i dlatego chętnie wybierana zarówno przez turystów, spragnionych kontaktu z naturą, jak i przez kuracjuszy, którzy poszukują pomocy w rehabilitacji schorzeń kardiologicznych, ortopedycznych, neurologicznych i onkologicznych.

Zakład pogrzebowy Ustroń

Pogrzeby w Ustroniu

Takie uwarunkowania kulturowe to nie tylko szanse na wzajemne ubogacenie, ale także wyzwania. Jednym z takich wyzwań są uroczystości żałobne, które powinny odbywać się z zachowaniem przepisów liturgicznych odpowiednich dla danej religii. Zazwyczaj i pochówki mają miejsce na cmentarzu związanych z daną religią. W Ustroniu znajduje się nie tylko cmentarz komunalny, na którym znajduje się też ocalała część cmentarza żydowskiego, w 1994 roku włączona do cmentarza komunalnego jako kwatera żydowska, ale są również cmentarze katolickie i cmentarz ewangelicki.