bg img

Balsamacja i tanatokosmetyka

Czym jest Balsamacja ciała?

Balsamacja ciała zapobiega nieodwracalnym procesom zachodzącym w ludzkim ciele po śmierci. Zabieg ten może wykonywać wyłącznie osoba posiadająca specjalne uprawnienia. W Zakładzie Pogrzebowym Lapczyk od 10 lat balsamacje przeprowadza doświadczona balsamistka Magdalena Lapczyk. Wykonanie zabiegu potwierdzone jest wydaniem certyfikatu balsamacji.

Warto pamiętać, że balsamacja może być zastosowana zarówno w przypadku pogrzebu tradycyjnego, jak i kremacyjnego, gdyż wykonanie balsamacji nie wyklucza możliwości wykonania kremacji.

Balsamacja jest zabiegiem pozwalającym zatrzymać naturalną, pośmiertną dekompozycję ciała. Eliminuje nieprzyjemne zapachy i zatrzymuje na pewien czas inne niekorzystne zmiany, dzięki czemu ciało zachowuje swój naturalny wygląd, skóra przybiera naturalny kolor, a ciało jest bezpieczne dla otoczenia, bowiem balsamacja ma za zadanie również przywrócenie aseptyczności.  Po wykonaniu balsamacji uczestnicy pogrzebu mogą w sposób bezpieczny dotknąć ciała Zmarłego, a nawet pożegnać je przez pocałunek.

Pożegnanie bliskich jest dla Rodziny ważnym momentem, bowiem obraz Osoby Zmarłej pozostaje w pamięci  na zawsze. Naszym najważniejszym zadaniem, a zarazem największym wyzwaniem jest sprawić, aby to ostatnie spotkanie było przeżyciem głębokim, ale zarazem spokojnym i dało Rodzinie ukojenie w tych ciężkich chwilach.

Kosmetyka Pośmiertna

W Zakładzie Pogrzebowym Lapczyk ze Skoczowa wykonujemy również wszelkie zabiegi zaliczające się do tanatologii ogólnej. Tanatologia skupia w swym zakresie toaletę pośmiertną, kosmetykę pośmiertną oraz czasową konserwację i rekonstrukcję ciała.

Toaleta pośmiertna to czynności takie jak mycie, dezynfekcja ciała i ubranie. U Panów do takich zabiegów zalicza się także golenie, strzyżenie włosów czy brody, natomiast u Pań modelowanie włosów. Kosmetyka pośmiertna natomiast to czynności mające na celu powierzchowne zatuszowanie zmian pośmiertnych, takich jak plamy opadowe czy zasinienia. Stosujemy wówczas profesjonalne preparaty kryjące. Na tym etapie u Pań można wykonać makijaż codzienny i manicure.

Przykładamy ogromną wagę do wizerunku Osoby Zmarłej. To ostatnie spotkanie z Bliską Osobą – dlatego jest szczególnie ważne. Realizujemy ostatnią wolę oraz życzenia Rodziny w związku z pożegnaniem bliskich przy otwartej trumnie, dlatego pragniemy, aby Zmarły prezentował się jak najbardziej korzystnie.

Wszelkie niezbędne informacje uzyskać można zarówno w biurze przy ul. Menniczej 7 w Skoczowie, jak też przez telefon czy komunikatory internetowe (takie, jak Whatsapp czy Messenger)