Balsamacja

Czym jest Balsamacja ciała?

Balsamacja ciała zapobiega nieodwracalnym procesom zachodzącym w ludzkim ciele po śmierci. Zabieg ten może wykonywać wyłącznie osoba posiadająca specjalne uprawnienia. W Zakładzie Pogrzebowym Lapczyk od 10 lat balsamacje przeprowadza doświadczona balsamistka Magdalena Lapczyk. Wykonanie zabiegu potwierdza się wydaniem certyfikatu balsamacji.

Wykonanie balsamacji nie wyklucza wykonania kremacji. 

Balsamacja jest zabiegiem pozwalającym zatrzymać naturalną, pośmiertną dekompozycję ciała. Eliminuje nieprzyjemne zapachy i zatrzymuje na pewien czas inne wizualne przeszkody, dzięki czemu ciało zachowuje swój naturalny wygląd, skóra przybiera naturalny kolor a ciało jest bezpieczne bowiem balsamacja ma za zadanie również przywrócenie aseptyczności.  

Pożegnanie bliskich jest dla Rodziny ważnym momentem bowiem obraz osoby zmarłej pozostaje w pamięci  na zawsze. Naszym najważniejszym zadaniem a zarazem największym wyzwaniem jest by sprawić aby to ostatnie spotkanie było głębokim oraz spokojnym przeżyciem i dało Rodzinie ukojenie w tych ciężkich chwilach.

Kosmetyka Pośmiertna

Wykonujemy wszelkie zabiegi zaliczające się do katalogu tanatologii ogólnej. 

Przykładamy ogromną wagę do wizerunku osoby zmarłej. Realizujemy ostatnią wolę oraz życzenia Rodziny w związku z pożegnaniem bliskich przy otwartej trumnie.

Tanatologia skupia w swym zakresie toaletę pośmiertną, kosmetykę pośmiertną oraz czasową konserwację i rekonstrukcję ciała.

Toaleta pośmiertna to czynności takie jak mycie, dezynfekcja ciała i ubranie. U Panów także golenie, strzyżenie włosów czy brody a u Pań modelowanie włosów. Kosmetyka pośmiertna natomiast to czynności mające na celu powierzchowne zatuszowanie zmian pośmiertnych takich jak plamy opadowe czy zasinienia. Stosujemy wówczas profesjonalne preparaty kryjące. Na tym etapie u Pań można wykonać makijaż codzienny i manicure.

 


Wszelkich niezbędnych informacji uzyskać można zarówno w biurze przy ul. Menniczej w Skoczowie jak też przez telefon czy komunikator internetowy watsup i messenger. 


Ponad 30 lat doświadczenia

Biuro czynne od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00
Linia telefoniczna 33 853 25 47 dostępna jest całodobowo.


Zakład Pogrzebowy Lapczyk to firma rodzinna, świadcząca kompleksowe usługi pogrzebowe (trumny, urny wieńce i wiązanki, kosmetyka pośmiertna, balsamacja, kremacje).
Pomagamy Najbliższym w tych trudnych chwilach.