bg img

Oprawa pogrzebu

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, Zakład Pogrzebowy Lapczyk jest na Śląsku Cieszyńskim punktem odniesienia dla Rodzin, przeżywających bolesny czas żałoby z powodu śmierci Bliskiej Osoby. Oferujemy szereg kompleksowych usług pogrzebowych, aby w jak najlepszy sposób zorganizować ceremonię ostatniego pożegnania.

Jest to możliwe także dzięki wykwalifikowanym doświadczonym pracownikom, którzy z pełną empatią umieją się wczuć w stan ducha tych, którzy, często nagle, tracą Kochaną Osobę. Celem naszych działań jest wszechstronne wsparcie każdego Klienta, który zwraca się do nas z prośbą o pomoc i wzięcie na siebie całego ciężaru związanego z tym bolesnym momentem ludzkiego życia.

 

oprawa pogrzebu

 

Zakład Pogrzebowy Lapczyk troszczy się nie tylko o działania związane z formalnościami pogrzebowymi, ale również przykłada ogromną uwagę do oprawy pogrzebu.

OPRAWA MUZYCZNA

Przedmiotem naszej szczególnej troski w tym względzie jest dbałość o oprawę muzyczną. Od początku działalności naszej firmy współpracujemy z Orkiestrą Czesława Grenia w Brennej. Rodzina Państwa Greń to muzycy z wykształcenia, dlatego repertuar przez nich proponowany jest bardzo szeroki – od muzyki poważnej, klasycznej po muzykę rozrywkową. Na uroczystościach pogrzebowych także mogą pojawić się różnorodne utwory: od chorałów przez popularne pieśni kościelne, aż po utwory wykonywane na specjalne życzenie rodziny Zmarłego. Dawniej orkiestra grała często w pełnym składzie, natomiast obecnie oprawę muzyczną ceremonii żałobnych realizują duety trąbkowe, złożone z muzyków z trzech pokoleń. W ramach oprawy muzycznej możemy także zaproponować utwory wykonywane na skrzypcach, jako że współpracujemy także ze skrzypaczką.

OPRAWA FLORYSTYCZNA

Zakład Pogrzebowy Lapczyk pomaga również zamówić odpowiednie kwiaty na pogrzeb. Wiemy bowiem dobrze, że to muzyka oraz właśnie kwiaty pomagają najlepiej – w sposób niewerbalny – wyrazić to, co czuje serce.

Od ponad dwudziestu lat współpracujemy z rodzinną kwiaciarnią Storczyk w Skoczowie, gdzie doświadczenie i tradycja wspierane jest twórczością i innowacyjnym podejściem do kwiatów.

Kwiaciarnia realizuje dla nas zamówienia na wieńce i wiązanki z naturalnych i sztucznych kwiatów. Wykonują też zlecenia nietypowe będące odpowiedzią na najbardziej wyjątkowe życzenia rodziny, która w sposób szczególny chciałaby wyrazić więź z osobą zmarłą.

Również na życzenie rodziny osoby zmarłej możemy przygotować i wydrukować obrazki pamiątkowe, które uczestnikom pogrzebu przypominać mają zarówno datę uroczystości, jak i samego Zmarłego.

Jesteśmy gotowi pomóc dobrać takie elementy ceremonii pogrzebowych, aby mogły one wyrazić to wszystko, co Rodzina Zmarłego chciałaby mu w tych ostatnich ziemskich chwilach przekazać.