Księga ostaniej woli lapczyk

Księga ostatniej woli — czym jest i dlaczego warto ją uzupełnić?

O śmierci nikt nie lubi myśleć, ani rozmawiać. Rodziny unikają tego tematu, a to poważny błąd. W przypadku śmierci bliskiego, u najbliższych często pojawiają się wątpliwości dotyczące tego, jak pożegnać drugiego człowieka. Właśnie dlatego zakład pogrzebowy Lapczyk wyszedł z inicjatywą utworzenia księgi ostatniej woli, w której każda osoba w domowy zaciszu może uzupełnić wszystkie informacje dotyczące swojego pogrzebu. 

Jak wygląda wirtualna księga ostatniej woli?

Wystarczy zarejestrować się do systemu, a następnie wybrać edytuj profil. W tym miejscu można zacząć wypełniać wszystkie informacje na temat tego, jak chcemy, aby wyglądało nasze pożegnanie. Planowanie własnego wesela to odpowiedź na kilka pytań:

  • wybór zdjęcia — wybierz zdjęcie, które będzie stać koło Twojej trumny lub urny w trakcie uroczystości pogrzebowej,
  • rodzaj pogrzebu — pogrzeb z trumną lub urną, 
  • obrządek — wyświetli się lista z wszystkimi wyznaniami lub opcja pogrzeb świecki, 
  • możliwość dodania plików mp3 — utwory, które mają być odtworzone na pogrzebie,
  • możliwość wyboru preferowanych kwiatów, 
  • opis — w tym miejscu można opisać szczegóły pogrzebu, wybrać kolor karawany, akcesoria pogrzebowe i przedstawić swoją ostatnią wolę. 

Kto ma wykonać moją ostatnią wolę? 

W ostatnim etapie wypełnia się dane kontaktowe osoby odpowiedzialnej za organizację naszego pogrzebu. Wszystkie informacje można z łatwością edytować po nowym ponownym zalogowaniu się. Dobrze jest wybrać osobę, która jest nam bliska, zna nasze potrzeby i jest godna zaufania. Najczęściej wybiera się członków rodziny, jednak w niektórych przypadkach taką wolę może wypełnić osoba niespokrewniona. Zakład pogrzebowy Lapczyk zgodnie z ostatnią wolą oraz w porozumieniu z osobą odpowiedzialną za organizację pogrzebu zrealizuje pogrzeb zgodnie z życzeniem zmarłego. 

Dlaczego warto przedstawić swoją ostatnią wolę? 

Organizacja pogrzebu to bardzo stresujący czas. Załatwienie wszelkich formalności pogrzebowych, szukanie zdjęcia pamiątkowego, wybór akcesoriów, to wyjątkowo trudny czas. Warto oszczędzić tego swojemu bliskiemu i w miarę możliwości niektóre kwestie zaznaczyć już za życia. Wypełnienie Księgi Ostatniej Woli trwa 5 minut, a może w przyszłości oszczędzić nieprzespanych nocy naszego bliskiego. 

Zakład Pogrzebowy Lapczyk oddaje w Państwa ręce internetową Księgę Ostatniej Woli, w której może zarejestrować się każda osoba już dzisiaj.